Jsme v bivaku v Sea Campu

29. listopad 2022

Sea Camp, Saudská Arábie

Je za námi náročný přesun ze studeného Česka do Saudské Arábie. Vše začalo v brzkých ranních hodinách přesunem z hotelu na letiště Václava Havla v Praze, kde to opravdu byl masakr. Téměř všechny české posádky letěly společným speciálem a na letišti to bylo poznat. Davy lidí v týmových barvách, mezi nimi několik skalních fanoušků a novinářů, kteří dělali rozhovory s posádkami přímo v odbavovací hale.

Po odbavení všech možných i nemožných zavazadel plných náhradních dílů, které se nestihly naložit před odjezdem do Marseille, jsme ve středu ráno odstartovali vstříc velkému písečnému dobrodružství.


Technika je po měsíci stráveném na moři v pořádku!

Po téměř 6-ti hodinovém letu speciál přistál na letišti v Yanbu a polovina posádky se vydala do přístavu převzít techniku, druhá polovina pak přímo do Sea Campu vzdáleném 100 km. Předání techniky proběhlo v pořádku, doprovodný kamion naštěstí přečkal cestu bez šrámu a po vyřízení formalit jsme vyrazili za zbytkem týmu do bivaku.

V Sea Campu v mumraji stovek lidí a přesunů motorek, bugyn, aut a kamionů jsme začali chystat zázemí

a připravovat Raptora na přejímky a především na čtvrteční a páteční testy na shakedownu, který připravili pořadatelé a kde si poprvé pořádně vyzkoušíme ostrou jízdu a navigaci v dakarských podmínkách